KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12948557

nr 1294 8557

Gotthard Lundquist

(1908-1988), Sverige

Oljemålning, Grövelsjön. Signerad 1958. Olja på pannå, 65x54 cm

Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 2 december 2019
kl 20:23:54

1/12 22:35:27 1      Vinnande bud

Gotthard Lundquist

Läs mer om Gotthard Lundquist